| Rj a întrebat:

Inainte de o extractie dentara pot sa iau un distonocalm pentru calmare? Sau afecteaza cu ceva efectul anesteziei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-ar trebui sa iei, poate avea efcete neplacute asupra inimii in combinatie cu anestezicul.

| Rj explică:

Ce fel de efecte? Eu tocmai de aia vreau sa iau, ca sa evit palpitatiile care sunt in numar cam mare cand sunt pe scaunul de dentist.

| MariusApostol a răspuns:

Merge sa iei, dar trebuie sa fi evaluata de medicul stomatolog mai intai si dupa aia la recomandarea lui sa faci asta. De ce? Pentru ca exista mai multe tipuri de anestezice si trebuie sa stie ce iti administreaza, uite aici un articol util si complet pentru tine http://dentoplus.ro/......ia-dentara