| MarianPapuc98 a întrebat:

Incepe scoala si eu mi am stricat de tot programul. Ma culc la 5-6 dinineata si ma scol la 4 la pranz cand eu ar trebui sa ma scol la 11. Am incercat sa ma culc la 3 dar m am trezit la 4 jumate dimineata si nu mai pot sa dorm. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

La mine a functionatlaughing.n-am mai dormit in ziua respectiva si am asteptat pana la 8 seara, cand, frant de oboseala m-am culcat la 8 si m-am trezit la 6 urmatoarea zi. apoi mi-am revenit la normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

stai treaz o zi, așa vei fi obosit și vei adormi mai devreme.

| lovecats123 a răspuns:

Deci incerci sa te culci la 12 iar apoi la 9-10 iti pui alarma sa suna. Daca nu poti sa te culci asa devreme atuncibig grinupa ce te trezesti fa sport alearga, danseaza, du-te la plimbare ca sa iti consumi energia.Pe la 8-9 fa o baie fierbinte si bea un ceai sau un pahar cu lapte.Cand se face 12 pune-te la somn si lasa telefonul descarcat ca sa nu tenteze sa umbli pe el. Poate astfel va functiona....bafta

| MarianaBilan a răspuns:

Ce bine suna happy!
Ai mei ma pun sa ma culc la 00...si sa ma trezesc la 09...09:30...pai..lucreaza si gasesteti niste ocupatii...citește o cartewinkingpe mine ma ajuta... dupa încearcă sa nu te culci..cand simti ca te i-a oboseala du-te fa ud dus rece... dupa iti va trece... daca nu merge nici asa... uitate la niste videoclipuri "Atenție cad mere " laughing nu fac reclama dar na...cand vezi ca deja ii 21 ...incearca sa te potolesti...si sa stai in pat...sa faci un rezumatul zilei si te vei plictisii...happy!

Succes ^_^