| Katalinkata0 a întrebat:

Îndulcitorul din sucul 0 zahar ingrasa dacă sunt la dieta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indulcitoarele nu ingrasa, dar sunt cancerigene.
Daca esti la dieta atunci nu-ti distruge dieta cu sucuri, indiferent ca-s cu indulcitori, bea apa plata si ceai de plante NEINDULCIT.

| Frank51 a răspuns:

Nu are calorii.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, nu ingrasa.
E noncaloric si iti potoleste pofta de dulce.

| Superior a răspuns:

E nesanatos. Mai bine zaharul decat chimicala aia cu origini necunoscute.

| Goddessss a răspuns:

Nu îngrașă, dar are multe tâmpenii prin el
nu asculta toți injectații ca nu te afectează mai încolo.
in ziua de azi orice e posibil