| anonimul0724 a întrebat:

Ceaiul fuze tea ingrasa?
Am citit pe sticla ca 100ml-3calorii
Si spune fara zahar doar cu indulcitori.
Mie imi place acest ceai,(sunt la dieta)
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar avea cum sa te ingrase ceaiul in sine.Dar de regula producatorii adauga si zahar in compozitie, ca sa nu mai fie asa amar, sau sa aiba un gust pronuntat de amareala. Zaharul ala poate, insa cred ca e valabil doar daca faci excess de ceai. Ca sa nu mai spun ca iti pui foarte mult rinichii la treaba si ii stresezi, daca bei f multe lichide. Eu zic ca un ceai pe zi, sau la doua zile, ar fi ok, si nu cana de-aia mare.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

3calorii ca sa te ingrasi este nevoie de 2000 de calorii, asta inseamna 7 litri de ceai parca

| Stropdeploaie a răspuns:

Tot dar absolut tot!, ce exista in comert. intr-un fel s au altul ingrasa! Daca esti la dieta., iti recomand sa te feresti de produsele din comert!

| RAY a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Dar trebuie sa bea 7 litri de ceai pe zi ca sa se ingrase in 2 saptamani cu un kg de grasime

| Alicaboss a răspuns:

Depinde in ce cantitati consumati funda va rog