| Kriss96 a întrebat:

Injectiile intramusculare cu algocalmin dor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu dor! --- mai tare dor cele cu penicilina.

| Raniia a răspuns:

U n pic o sa te doara, dar o rogi pe asistenta sa bage acul mai profund fiind solutie uleioasa si atunci scapi usor.Gandeste ca totul o sa fie bine, fara durere.De ce trebuie sa faci injectabil?

| SimonaCristina a răspuns:

Toate injectiile cu solutii uleioase dor putin, dar nu trebuie sa iti fie frica.

| Kriss96 explică:

Totusi ceva o sa simt eu. Cam cat de tare dor? Doare si cand baga acul sau numai in timpul injectiei?
Penicilina am facut cand eram la gradinita. Nu-mi mai aduc aminte cat de tare ma durea.

| radu999 a răspuns:

Salut eu mi-am facut una aseara : m-am intins in pat mi-am dat pantaloni si chiloti jos am dat cu vata in locul une mi-am bagat acul m-a durut cand am bagat acu mentionez ca mi-l-am bagat in cet dupa ma rupt de durere am pus vata nu sa porit sangele rapid am schimbat vata dupa m-a durut un pic si astazi am o vanataie si ma doare buca unede m-am injectat mentionez ca am bagat aproape tot acu in cur.

| GeorgianaAdelina a răspuns:

Nici nu ai idee cat de tare dor acum nu stiu daca o sa te doara pe tine dar pe mine m-au durut :* dar nu iti fie frica trece repede big grin