| George221104 a întrebat:

Buna tuturor, urmez un curs de asistent medical și as vrea sa exersez injecțiile intramusculare, cine îmi poate recomanda soluții pe care le pot administra voluntarilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Saracii oameni... seru fiziologic ar fi bun da', injectat ustura... un Ca, Mg... d-astea inofensive.

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Eventual daca te oferi sa le faci gratuit celor care au nevoie (poate ai rude/cunostinte care urmeaza un tratament).

| Peachdelight a răspuns:

Doamne. Cum sa injectezi soluții așa de capul tău? Daca omul ăla face o reacție alergică? Bine absorbția e mai lenta in Șold dar totuși. eu zic sa lași exersarile pe voluntari, vei învață destul de bine sa faci Injecții intramusculare când o sa intri pe post happy

| Iuli122122 a răspuns:

Sunt cursuri la spitale, mergi de intreaba la directii