| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Intr-o zi, cand eram la fotbal a venit randul meu sa stau in poarta. Un baiat a sutat foarte tare si mi-a sucit mana.Ma doare foarte tare si as vrea sa stiu daca e sclintita sau ceva mai grav. Oricum, indiferent de situatie, ce as putea face sa scap de durere? Sunt sigur ca nu e rupta, deoarece nu s-a umflat, nu s-a invinetit si o pot misca. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oanna_4635 a răspuns:

Cumpara o fasa elastica de la farmacie si leagati-o la mana in asa fel incat sa iti sustina mana destul de dreapta.Tot la farmacie poti intreba de un uguent(am patit si eu ceva gen cu mana, am fost la spital si mi-a dat unguent-nu mai am reteta ca te ajutam cu mare drag).Nu uita de fasa!happy

4 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic.Si eu cunosc o fata care e prietena cu minelove struck si noi jucam handbal si o fata i-a pus piedica pe teren(in timpul meciului)...La prima vedere nu ziceai ca e ranita grav, Dar de fapt a fost rupta si a trebuit bagata-n ghips. Sfatul meu:du-te la dctor!happy

| kiki_4668 a răspuns:

Buna si mie mi s-a intamplat asa de 2 ori l ambele maine si dupa cateva saptamani mia trecut.Trebuie sa astepti ca iti va trece

| Maniax a răspuns:

Sa iti pansezi mana strans intr-o pozitie, sa nu faci efort, iar daca nu o sa inceteze durerea in 3-4 zile sa consulti un doctor. Funda?

| BrunetteBia a răspuns:

E mai bine sa te duci la medic. dar stiu ca foile de varza sunt bune pentru lovituri sau ceva rece, incearca sa faci exercitii cu ea... sa -ti treaca big grin