| kar1GaNNN a întrebat:

ma doare foarte tare.
Astazi am fost la fotbal si am stat in poarta, iar mi-a sutat unu cat a putut si mi-a indoit degetele de m-am aruncat pe jos de durere.
Va roog cat mai repede cu ce pot sa ma dau ( am numai alcool sanitar ) ajutati-ma ca ma doare rau.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca 3 ti-au zis sa te duci la doctor, cu mine sa fie 4. daca dai cu spirt pe o fractura = nimic. ala dezinfecteaza si ATAT.

| kar1GaNNN explică (pentru JohnnyBi):

O sa ma duc maine la scoala, ca am acolo medic.

| JohnnyBi a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Eu la liceu aveam un doctor mai cu functia decat cu stiinta. adica era un fel de coada de matura al medicinei. eu zic sa te duci la un ortoped specializat, dar fie cum vrei tu

| kar1GaNNN explică (pentru JohnnyBi):

O sa ma duc maine sa vad, poate ma rezolva el, in caz ca e mai grav o sa ma duc la medicul de familie.

| JohnnyBi a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Nu de alta, dar la mine la scoala cu dubla entorsa si un ligament rupt ei mi-au dat cu finalgon si m-au trimis la ore...de acolo nu am incredere in doctorii din scoli.

| kar1GaNNN explică (pentru JohnnyBi):

Pai depinde, poate astia au ceva experienta.

| JohnnyBi a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Cum vrei. eu nu mai imi pun sanatatea in mainile tuturor "doctorilor". ori pe relatii de la altii ca stiu ce fac cu mine, ori deloc. dar asta este pur si simplu parerea mea personala.

| Zoxxx a răspuns:

De ce nu mergi la un doctor? El ar fi in masura sa te ajute.
Eu pot doar sa-ti recomand crema Bengay.

| Rechin a răspuns:

Nu mai misca degetele. Leaga-ti mana in asa fel invat sa nu o misti. Trebuie sa iti pui mana in ghips.

| kar1GaNNN explică (pentru Rechin):

Dar nu mi-e rupta mana, mi sau dat degetele pe spate si ma dor degetele, cand vreau sa pun mana pe ceva ma sageata.

| SpecialK47 a răspuns:

De ce nu mergi la un medic?
Incearca sa-ti le misti, du-te la un medic, la un control.

| SpecialK47 a răspuns:

Du-te la un medic, misacati-le.

| kar1GaNNN explică (pentru SpecialK47):

Cand mi le misc pur si simplu ma sageata sad.