| andreeacrampean03 a întrebat:

Intrebare.
Daca intri in contact direct cu cineva testat pozitiv de SarsCov2 si nu prezinti simptome (nu stii ca persoana aceea are covid, ai aflat ulterior) dar mergi si te intalnesti cu persoane, care sunt sansele ca ele să ia covid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum le e norocul

| johnnny123 a răspuns:

Sansele sunt mari. Faptul ca nu prezinti simptome nu inseamna ca nu esti contagios. Tocmai de asta virusul s-a raspandit atat de rapid.