| couchguy a întrebat:

Buna seara! Acum 4 saptamani am fost testat pozitiv covid. Am avut simptome relativ usoare, printre care și tuse seacă, tuse ce ulterior a trecut, iar azi de dimineata m-am trezit din nou cu ea. Saturatia imi este mai mereu de 97-98%, dar obosesc la efort minim si acesta scade, dar creste destul de repede inapoi. Mentionez ca ieri am fost la țară la bunici pe care i- am ajutat să culeagă porumbul si ma gândeam ca tusea sa fie din cauza acelui puf de la porumb. Voi ce credeti? Credeti ca este ceva de la plămâni, de la covid?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
1 răspuns:
| 1234568807 a răspuns:

Unii pacienti raman cu sechele dupa vindecarea cu covid, deci cel mai probabil asta poate fi, nu vreau sa te sperii dar cel mai bine te duci la medic