| DemonicBlood a întrebat:

Intrebare Dermatologica. Am observat ca atunci cand ma spal pe fata ( doar stropesc cu putin apa, nu ating fata cu mana, o data pe zi ma spal ) pe fata mi se decojeste pielea, ca niste foliculi albi care cad in special pe toata fruntea sau in alte diferite parti! Un alt lucru care ma deranjeaza este ca atunci cand stau putin de tot la soare, imi apar niste iritatii ( frunte, langa nas, langa gura ) iar pielea mi se decojeste, tot in acelasi fel, mici pete albe ca si cum mi-ar cade pielea de dupa bronzat. Sunt foarte speriat de lucrul asta si ma deranjeaza foarte mult in preajma prietenilor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Undal a răspuns:

Pielea ta e sensibila si apa de la robinet e foarte dura si contine tot felul de chestii.Soarele de altfel usuca pielea oricui si in ultimul timp nu e deloc indicat sa te expui la soare fara protectie solara.Ar trebui sa consulti un dermatolog, el te poate sfatui cu ce sa o ingrijesti astfel incat sa eviti aceste neplaceri.