| anonim_4396 a întrebat:

.::Intrebare modificata::.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| campanario a răspuns:

Buna.Nu te ingrijora happy. Si mie mi s-a facut o asemenea umflatura. Stii de la ce? De la epilare happy. M'am epilat cu aparatul de ras, si cum pielea e mai sensibila acolo, apoi mi s-a iritat. Daca nu ai facuut ce am zis eu, atunci repede fugutza la medic.Nu cred ca e grav insa e bine sa mergi. Pupici.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Singura solutia este sa mergi la un control la genicolog sau dermatolog. Succes!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Orice lucru in plus care apare in zona intima este un semnal de alarma! Mergi la medic!

| yoyodedeea a răspuns:

Vb cu maikta gen... fa-ti un control. fa o vizita la un cabinet.nu suntem ginecologibig grin

| idanna a răspuns:

Tu crezi ca cineva iti va da solutia buna? Lasa rusinea la o parte pana nu se complica situatia si du-te la ginecolog. Prima data e mai greu dar nici asa nu ar trebui sa iti fie rusine pentru ca fii tu sigura nu esti nici prima nici ultima femeie pe care o vede doctorul! In fine, daca nu mergi foloseste ceai de musetel, unsoare de galbenele. Bafta! si...sanatate multa...

| Diana_1691 a răspuns:

Du-te la un ginecolog și el o sa iți spună mai bine ce ai și dacă trebuie sa urezi vreun tratament.