Întrebare recomandată | CrazzzyA a întrebat:

Intrebare pentru cei care au "experiente" in tatuaje.
Tatuajul meu e inca in procesul de vindecare si arata pe zi ce trece tot mai rau. Nu stiu de ce pentru ca l-am ingrijit corespunzator. Arata de parca i s-a dus cerneala si e desenat cu un creion, deci arata foarte aiurea.
Ar putea fi o anumita cauza sau cel ce mi-a facut tatuajul nu a facut ceva bine? Stie careva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| condreavaly a răspuns:

Buna! exista niste reguli in crearea unor tatuaje. cea mai importanta este ca tusul cu care este imprimat sa fie suportat de organism, deoarece contine niste toxine la care poti avea alergie. daca se umfla se va deforma si vei avea niste chinuri groaznice sa il scoti. al 2-lea risc poate fi locul unde a fost facut, si adancimea de actiune a acului. mai multe detalii pe paco_valy11@yahoo.com

| CrazzzyA explică (pentru condreavaly):

Pai nu e primul tatuaj deci nu cred ca e vorba de vreo alergie. Chiar nu stiu care ar putea fi problema.

| Alexander121 a răspuns:

In primul rand daca iti faci tauaj, fatil la un slaon specializat nu"in spatele blocului" ok tatuajul trebuie tratat si ingrijit ferit de vant, lumina soarelui. poate fii si findca pielia nu ti se vindeca destul de repede