| benga94 a întrebat:

După cât timp poate apare o alergie sau infecție a unui tatuaj?
Am făcut 2 tatuaje în luna martie
Am ceva bubițe mici albe pe tatuaj mici am și pe lângă nu ma doare nimic tatuajul e cam șters am dat cu bepanten am avut grija de el acele au fost noi am făcut analize la sânge și nu apare vreo infecție nu apare nimic
Care ați avut asa ceva spuneți-mi cum sa manifestat am și pe corp niște bubițe roșii care ma mănâncă la dermatolog mia zis ca e o dermatita.
Nu înțeleg de ce tatuajul nu arata bine sunt cam 2 luni su 3 și încă în unele locuri parca e cerneala mai uscata și în altele e mai șters cam asa arata acum ar putea sa am o alergie de la altceva... Habar nam

1 răspuns:
| Annezzzz a răspuns:

O infectie poti face oricând. Du-te la persoana care te-a tatuat si vezi ce spune.