| diannabia a întrebat:

Intrebare pentru fete : Detaliati-mi si mie despre menstruatie? Ce fel de absorbante sa folosesc? Tampoanele OB sunt bune? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DomnisoaraPapusica a răspuns:

Buna, Diana! :*

Daca esti abia la inceput, iti recomand absorbantele Always. OB-urile sunt mai... complicate. Unii spun ca nu sunt pentru virgine, altii spun ca e OK sa le porti. Acum, inconfortabile sigur sunt, crede-ma. Deci cel mai bine este, in timpul zilei, sa porti un absorbant de zi, de 4-5 picaturi, de la Always, si sa il schimbi de cate ori simti nevoia. Recomandat este sa il schimbi o data la 2 ore. Noaptea sa porti un absorbant de noapte, tot Always. De ce iti recomand asta? Pentru ca si eu folosesc si mi se par cele mai bune. Am incercat pana acum o gramada de alte marci (unele mai ieftine), dar nicuna nu mi s-a parut mai buna.

Sper ca te-am ajutat! Pupici!

| Kirra21 a răspuns:

Buna!
Nu prea sunt bune pentru ca poti sa te infectezi si sa dai in altele daca nu sti cum sa il folosesti.Always sunt mai bune, in plus sunt si parfumate unele.Prima oara cand iti vine, (Depinde de organism) poti sai ai dureri de spate, de cap si de burta, sau poti sa nu ai.Cum am spus mai sus.