| IrinaAniri a întrebat:

Intrebare pentru fete: sunt ingrijorata, prima oara mi-a venit ciclul pe 22 ian, apoi pe 25 feb, apoi pe 25 martie, apoi pe 26 aprilie, si pe luna mai nu a mai venit, a intarziat cu aproape 3 saptamana. ce ar trebui sa fac? sa ma duc la doctor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nevoie să mergi la doctor, poți bea ceai de crețișoară, este un stimulent hormonal natural care reglează menstra.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Daca esti virgina nu ai de ce sa te temi.Nu se regleaza decat dupa 2 ani de cand ti-a venit.Nu vine regulat.www.noifetele.ro
2)Daca nu esti virgina du-te la doctor.

| Dana211 a răspuns:

La inceput ciclurile menstruale sunt neregulate si poate dura chiar si un an pana acestea se vor regla. Deci stai linistita ca nu ai nicio problema si ceea ce ti se intampla e absolut normal

| Andreealaz a răspuns:

Pai...daca nu te simti cu musca pe caciula (stii la ce ma refer) atunci sa stii ca se mai intampla. Am patit-o si eu si nu-i nimic ciudat doar ca s-ar putea sa te simti putin cam balonata. Totusi iti sugerez sa mergi la un odctor ca sa fii mai sigura si sa nu stai cu griji. Sper ca am ajutatbig grin

| anonima321 a răspuns:

Nu neaparat in primi 2-3 ani de menstruatie aceasta poate fi neregulata