| doolce_5899 a întrebat:

ASTA ESTE INTREBARE PENTRU FETE! Mi-a venit ciclul prima oara in octombrie 2011 si dupa mi-a venit in fiecare luna pana in martie 2012. Si din martie nu mi-a mai venit deloc. Va rog sa imi spuneti daca este o problema. Multumesc

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Nu e nici o problema.
Iti poate intarzia si 5 luni, sau iti poate veni si de 3 ori intr-o luna.
Asa e la inceput pana se regleaza, in primii ani, nu este nimic neinregula cu tine.happy

Bafta!

| doolce_5899 explică (pentru whatevernvm):

Ok. mersi pentru raspuns! M-am linistit. :*

3 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

E normal sa iti fie neregulat la inceput. Insa, daca nu iti mai vine timp de cateva luni ar trebui sa mergi la un doctor. Nu ai intretinut relatii sexuale, nu? Oricum, trebuie sa consulti un medic, doar el te va lamuri, iti va face analize pentru a se asigura ca totul e in regula. Vorbeste cu mama ta, daca nu stie asta si du-te acum la doctor, nu mai astepta, fiindca deja sunt 4 luni de la ultima menstruatie. happy

| Azµre a răspuns:

Nu e adevarat! Odată început trebuie să vină în fiecare lună că apar întârzieri da dar lipsa menstruației mai mult de 1 luna ceva nu e în regulă. Fugi la medic pentru un consult, orice fată trebuie să meargă la medic odată cu începerea menstruației.