| anonim_4396 a întrebat:

Is destul de slabut si as vrea sa pun niste kilograme pe mine, aveti niste sugestii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Surplus caloric. Simplu, nu?

| Yinsho01 a răspuns:

Trebuie sa iti intaresti masa musculara, nu sa pui grasime pe tine. Ceea ce iti recomand e sa mananci cat mai sanatos, sa consumi alimente bogate in proteine si sa faci sport.

| VladFurouncul a răspuns:

Mănâncă mult și des, și ce trebuie (conținut proteic ridicat, putine grasimi, fara zaharuri aproape deloc). Știu că pare banal dar nu există altă alternativă... Și multă lume nu înțelege asta. De asemenea, nu uita de sport.

| raoulandres a răspuns:

Salut, depinde si câţi ani ai.

| PopaCatalin26 a răspuns:

Asa am fost si eu slab bat si in 3 luni de sala am pus 12 kg pur si simplu trebuie să scoți organismul din rutina aia zilnică sa manânci mai mult decât făceai înainte, Sa manânci mult dar totodată sănătos eventual dacă te apuci de sala iti recomand un gainer( jumbo )

| simoo12 a răspuns:

Kfc