| anonim_4396 a întrebat:

Ketonal, administrat ca unguent, dauneaza ficatului meu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se absoarbe suficient.

| dy a răspuns:

Nu! E un antiinflamator unguent, nu afecteaza ficatul. Orice ar fi fost, cantitatea de medicament absorbita prin piele e f mica! Foloseste-l fara frica, numai daca ai afectiune la care e indicat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Are doar efect local în zona afectată, pe tegument.
Este adevărat că tot ce ingerăm, ficatul metabolizează, mai exact este laboratorul organismului.
Trebuie să avem mare grijă de el.
Sănătate.
Pa, pa.

| alexandra_2644 a răspuns:

Cred ca dauneaza ca pastila... dar unguent nu cred...deoarece orice se ia pe gura adica ce mananci bei, ei pastile orice intra in ficat si stiu ca ketonalul e cam periculos e o pastila tare...

| alexandra_2644 a răspuns:

Cred ca dauneaza ca pastila... dar unguent nu cred...deoarece orice se ia pe gura adica ce mananci bei, ei pastile orice intra in ficat si stiu ca ketonalul e cam periculos e o pastila tare...parere