| DaniAdrian a întrebat:

Este indicat sa nei oua crude? Am auzit ca dauneaza destul de mult ficatului. Multumesc aniticpat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Se spune ca fac bine la voce gat si iti da vitamine dar asta doar pentru cine le poate ingera. Daca dauneaza la ficat nu stiu ouale in general mancate in exces fac asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părerile sunt împărțite. Unii zic ca nu este bine sa mănânci ouă în exces, alții zic că nu este nici o problemă.Eu am auzit că fac bine la voce şi cei care vor să crească in masă musculară beau.Este rău la ele faptul că pot fi infectate cu anumite bacterii, una periculoasă fiind salmonella.

| DaniAdrian explică:

Iei*