| Chifla2010 a întrebat:

Proteinele ce le cumperi de la magazin, sala, farmacie... dauneaza ficatului? asta era toata intrebarea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, de aceea trebuie sa faci o consultatie medicala serioasa inainte de administrare si apoi la intervale de minim 3 luni, plus analize pentru ficat si rinichi in fiecare luna.

| shadovv a răspuns:

Din cate stiu eu da...

| Tom a răspuns:

Nu dauneaza atat timp cat nu mai contin si altceva.Proteinele te ajuta la cresterea masei musculare si nu dauneaza ficatului.Sunt doar niste suplimente pentru cei care nu si le pot asigura suficient din alimentatie adica nu papa destul lapte si ouatongue.
Anabolizante, steroizii, creatina astea chiar dauneaza.