Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

La cat timp dupa montarea aparatului dentar ati vazut primele rezultate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Edisor27 a răspuns:

De obicei in fiecare luna

| noink a răspuns:

Eu am avut efectiv un dezastru in gura. In primele 4 luni eram uimita in fiecare saptamana si nu imi venea sa cred ce se intampla. Era totul asa de rapid. Am aparatul dentar de un an si dintii imi sunt aproape perfecti. Avantajul la mine a fost ca am maselele drepte si nu a fost nevoie de extractii.

| Teodorel a răspuns:

Primele semne cam la dupa doua vizita, dupa ce te obisnuiesti cu durerea si iti pune arc mai tare...

| anonim2122 a răspuns:

In fiecare luna vezi cate un rezultat cat de mic!

| Luluxxx a răspuns:

În fiecare lună am văzut rezultate, dar prima oară când l-am pus, am văzut un rezultat mic în a doua săptămână.

| Netadd a răspuns:

Bună,
Dupa 24 de luni de purtat brackets am ajuns la rezultatul așteptat. Schimbările survin de la caz la caz: depinde de gradul de complexitate, de vârstă, etc.
Trebuie răbdare și mare atenție la profilaxie: spălat pe dinți după fiecare masă, folosirea aței dentare cel puțin seara împreună cu apa de gură.
Degeaba ai dinții drepți dacă sunt cariați. Oricum, după demontarea aparatului dentar, trebuie purtate contențiile în fiecare seară, pentru că dinții au tendința să revina la poziția inițială.
Rezultatul final merită tot efortul: pe lângă aspectul estetic, se corectează și mușcătura și poziția mandibulei.