| anonim_4396 a întrebat:

La cat timp dupa nastere au voie femeile sa faca sex?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lovitddefulger a răspuns:

Cand se pot tine pe picioare.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Marea grijă a omenirii!
După cele 6 săptămâni de lăuzie!
Pa, pa.

| aaffffffffffffffjkhjljh a răspuns:

E de preferat dupa o saptamana.
Funda?

| mixxjim a răspuns:

Dupa minim 40 de zile, depinde si cum se simte, daca este complet refacuta fizic si emotional, trebuie avut insa foarte mare grija ca apare foarte usor o alta sarcina in aceasta perioada, deci protectie maxima.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa refacerea perineului. Minim 2 luni.

| MrAlex a răspuns:

Asteapta 2 saptamaniwinking nu una pentru ca doar a nascut iar daca a nascut prin cezariana are nevoie de recuperare