| uglyCORPSEbride a întrebat:

Femeile au voie sa mearga in Rai?

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da pentru ca si pentru ele a murit Hristos! Ioan 3:16,, Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica''.
http://www.youtube.com/watch?v=Z3cx6jXY39Q

| dragos9234 a răspuns:

Cam da.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Da pentru ca si pentru ele a murit Hristos!
Ioan 3:16,, Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dacă plătesc taxa de intrare.

| gfghn a răspuns:

"nimeni" nu merge in rai. Viata vesnica va fi pe pamint

| SindyR a răspuns:

Daca nu ar fi putut sa intre intre in rai, ar mai fi existat sfinte? Ca de exemplu Sfanta Parascheva de la Iasi sau Sfanta Teodora de la Sihla sau chiar Sfanta Maria

| comandamente a răspuns:

Doar barbati?

| Rockingblack a răspuns:

De fapt, intrebarea este:Curvele ajung in Rai? Ca femeile ajung, cele demne.

| EmaS a răspuns (pentru Rockingblack):

Daca se pocaiesc, da.Si Maria-Magdalena era asa.

| GRs a răspuns (pentru EmaS):

Vrei sa spui ca Maria Magdalena era curva si apoi s-a pocait?!

| michaelionut a răspuns:

Depinde daca a pacatuit nu a facut fapte bune ajunge in iad iar daca a facut numai bine merge in rai. Orice persoana de orice sex de orice persoana care a facut doar bine ajunge in rai

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru michaelionut):

Daca orice persoana 'care a facut doar bine' ajunge in Rai, atunci va fi cam pustiu pe acolo.

Raspuns la intrebare: Daca intr'adevar exista raiul, atunci nu vad de ce ar fi interzis femeilor sa intre.

| uglyCORPSEbride explică (pentru MasterOfDisaster):

Pentru ca femeile sunt inferioare barbatilor. Mereu au fost tratate urat de catre Biserica. Concluzie: nu au dreptul sa intre in Rai.