| BiiBiis a întrebat:

Ce fructe au voie femeile lauze dupa nastere sa manance?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uita-te aici: http://www.mypyramid.gov/ iti da o dieta adaptata situatiei tale: varsta, inaltime, greutate - intra la "pregnant&brestfeeding".
Normal, poti sa consumi orice fructe, daca ai avut ceva restrictii pe perioada sarcinii ar trebui sa tii cont de ele, sunt valabile si pe perioada de alaptare.
Cum a maizis si Raissa, fereste-te de prajeli, saraturi (fast food), in plus de asta nu consuma mancare cu multa grasime, zahar.
Umm, nu am spus: Felicitari! Sa creasca mare si frumos/frumoasa si sa te faca cea mai fericita mama!

| foxi a răspuns:

Orice fruct!

| raissa a răspuns:

Banane dar nu in cantitati mari sa nu se constipe bebe in caz de alaptezi bineinteles si ca alimente legumele care fermenteaza gen rosii, fasole care baloneaza, mazare, varza, ciocolata, cafea nu ai voie in caz de alaptezi. mananca multe supe carne de pui la cuptor cartofi, lactate multe lichide, de tot felul in afara de cartofi prajiti. evita prajelile de tot felul! e rau ca n-ai precizat daca alaptezi sau nu eu am presupus ca da asa ca sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara struguri, mere, portocale...si de aici nu mai stiu nici eu...:d