| LoryM22 a întrebat:

La ce concluzie s-a ajuns, este potabila apa de la robinet din Bucuresti? Cum este apa de la robinet in cartierul vostru? Se poate bea? Sau ati trecut pe apa plata?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bubu_7778 a răspuns:

Eu una am incetat de mult timp sa beau apa de la robinet.Am citit diverse articole pe net in care se spune ca apa de la robinet contine mai nou fluor acre provoaca diverse boli grave.Chiar daca nu citeam aceste articole tot nu beam; apa este salcie, uneori curge galbena...Cred ca nu se mai poate numi potabila sad

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Si apa plata este adesea o inselatorie. Aproape ca nu mai avem solutii. Mira

Bula
| Bula a răspuns:

Se poate bea din apa din Bucuresti. O data.

cristian
| cristian a răspuns:

Apa de la robinet nu este potabila.
Majoritatea bolilor se datoreaza apei.

| kh1ss a răspuns:

Apa plata e cea mai sanatoasa tongue

lolita
| lolita a răspuns:

Apa de la robinet dauneaza foarte mult dintilor, asta este cncluzia medicilor din partea de vest a europei si au drpatate. cate persoane cu dantura perfecta cunosti?

| wizard_cristi a răspuns:

N-as beau sub nicio forma apa de la robinet din Bucuresti, este cumplita. Este mai sanatos sa bei apa plata.

| tump a răspuns:

APA DE LA ROBINET NU E BUNA MAI BINE BEI APA PLATA ITI FACE RAU APA DE LA ROBINET!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca este potabila sau nu, dar si apa plata am citit ca ar fi tot apa de la robinet, filtrata...

| 261966 a răspuns:

Apa de la robinet nu este buna.

| victoria_4407 a răspuns:

Nu stiu cum esst apa in Bucuresti insa stiu ca in cartierul meu din Ploiesti nu se poate bea adica de baut se poate dar nu as recomanda nimanui pentru ca este plina de nisip si alte alea sitele de la robinet se infunda foarte des. De cand m-am mutat aici beau apa plata.