| anonim_4396 a întrebat:

La ce doctor trebuie sa ma prezint daca am hemoroizi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La un medic proctolog.

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde si de gravitate. Pina la interventie fizica, e problema de lifestyle si alimentatie, iar de tratat se poate trata in principiu foarte bine cu metode naturiste.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi la un control la medicul specialist PROCTOLOG!
Evident, întâi mergi la medicul de familie şi ceri Trimitere la Proctologie!

Toate cele bune!

| MedRex a răspuns:

La medicul chirurg. Proctologia in Romania e competenta. Chiar daca chirurgul nu e proctolog sigur se poate ocupa de tine.