| Sergiu2k12 a întrebat:

La ce ma ajuta inotul? de exemplu eu fac in fiecare saptamana de luni pana vineri in fiecare zi o ora...este bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite, te invit la o mica lectura,
http://www.doctor.info.ro/beneficiile_inotului.html
Te pup!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este singurul sport care pune "la muncă" toți mușchii corpului, inclusiv cei ai feței.
Îți tonifica masa musculară și te înalți, consumul caloric este dublu.
Pa, pa.

| Kriss96 a răspuns:

Pai inotul slabeste si face corpul frumos.

| TheWalker11 a răspuns:

Salut happy Inotul ajuta foarte mult la dezvoltarea oaselor. Daca faci inot sau baschet te inalti mai repede.

| Kathqn a răspuns:

Inotul te ajuta sa te inalti...si oricum e bine sa faci miscare... iti pui toti muschii in miscare

| Blackpitbul a răspuns:

Da este bine cand practici inotul aproape toti muschii sun pusi in miscare si iti poti modela armonios corpul si dupa cateva luni in ritmul asta vei incepe sa te inalti cam cu un cm pe luna