| anonim_4396 a întrebat:

La ce medic trebuie sa merg daca-mi cade parul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este bine sa mergi la un dermatolog si sa nu faci cum am facut eu... adica m-am dus si daca nu s-a rezolvat in cateva luni, m-am lasat pagubasa. Oricum imi ziceam ca daca doctorul stia ceva n-ar fi ramas chel el insusi. Deci nu fa ca mine si du-te daca se poate la un doctor dermatolog. Daca are par e si mai bine laughing

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medic dermatolog.

mlm
| mlm a răspuns:

Desigur la un dermatolog.

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data consulta-te cu un frizer bun, cu vechime. Daca nu te ajuta sfatul primit, consulta-te si cu un medic dermatolog, dar si cu un endocrinolog.

April
| April a răspuns:

Medicul de familie. El decide daca e intr-adevar o pb, pentru ca e normal sa cada un nr de fire regulat, sau daca tb sa mergi la dermatolog sau la endocrinolog sau e doar stresul de vina (acesta e primul responsabil de caderea excesiva a parului)

| leluc a răspuns:

Eu am stopat caderea parului cu Alpecin C1 (sampon care se gaseste in farmacii) la sfatul medicului de familie.

| camino a răspuns:

Dermatolog si / sau endocrinolog. Caderea parului poate fi doar efectul unor cauze care tin de probleme glandulare.