| didi33 a întrebat:

Daca imi cade parul, la ce medic trebuie sa ma duc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Dermatolog.

| VadTot a răspuns:

Medicul de familie iti face niste analize...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pentru linistea ta, consulta dermatologul cat mai repede cu putinta!
Acum, depinde si cate fire iti cad pe zi.
Daca cad mai mult de 100-150 de fire pe zi, e cazul sa apelezi neaparat la medic,sa-ti puna un diagnostic si sa-ti prescrie tratamentul corect si corespunzator.
Pana sa ajungi la medic, iti recomand o reteta naturista impotriva caderii parului, care poate sa fie preparata chiar de tine in casa:
Ai nevoie de:o lingura de gaz(petrol), o lingura de rom, o sticluta de vitamina A(uleioasa), un galbenus de ou.Amesteci bine, aplici pe parul spalat, incepand de la radacina spre varf.Lasi timp de o 1/2 de ora, clatind apoi parul foarte bine.Tratamentul se poate face la 2 saptamani.
Iti garantez ca va da rezultate!
Sper sa te ajute sfatul meu!
Te pup!

| lSummerl a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog

| αlεxTzure a răspuns:

D

| Andreea2013 a răspuns:

Nu neaparat trebuie sa mergi la un medic. Poti sa incerci sa te speli cu un alt sampon mai bun... daca chiar vrei sa mergi la un medic, mergi la un medic de familie care iti v-a recomanda ce sa faci... Funda?

| Papusha1 a răspuns:

Dermatolog, asta tine de piele, poate tii uscata pielea de pe cap.
P.S. eu tot am avut asa problema, am avut putin par insa m-am dus la frizerie si miau scpus ca capetele parului sunt moarte si miau frezat capetele si de atunci o data la 3 luni ma frezez, si acum am un par foarte bogal si voluminos. Incearca si tu...

| DreamMakerMe a răspuns:

La ginecolog!

| Synnad a răspuns:

Esti pe moarte. spovedeste-te

| didi33 explică (pentru Synnad):

Nu inteleg de ce esti asa de rautacios straight face.