| anonim_4396 a întrebat:

La ce perioada de timp apar primele semne de sarcina? si care sunt acestea? in afara de ciclul menstrual.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Simptomele apar cam in perioada in care ar trebui sa-ti vina menstruatia si sunt: balonari, mai ales in etajul abdominal inferior, o mica sangerare (cateva picaturi), mici dureri de sani, greturi in special dimineata si cand ti-e foame, calmate de obicei de paine prajita sau alte alimente uscate si sarate (sticksuri, covrigi uscati), posibil varsaturi matinale, somnolenta, stare de oboseala.

6 răspunsuri:
| tea a răspuns:

Eu nu am avut nimic, in afara lipsei menstruatiei, pana in luna a 2-a, cand am inceput sa am greturi, nu mai suportam anumite mirosuri, vomitam aproape tot ce mancam, mai ales dimineata, iar din semestrul al doilea au inceput sa dispara greturile, si raul acela incomod...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te doare capul, vomiti, nu ai chef de nimic, te simti rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai nu stiu sigur la ce perioada apar. dar ai dureri de cap te simti obosita in permanenta urinezi des si ai greturi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un test de sarcina facut cu 4 zile prima de menstruatie si care a rezultat negativ poate fi adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cite zile de la contactul sexual se poate face testul de sarcina?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am facut sex fara prezervativ si a doua zi se poate sa ma doare burta si sa-mi curga ceva alb? ajutati-ma va rog.