| Laurishkutza a întrebat:

La ce profil de liceu ar trebui sa merg daca vreau sa ma fac psiholog? Fara filologie! Ajutor...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

La stiinte sociale. se face psihologie la greu. sau la stiinte socio-umane. ideea este ca trebuie sa dai la un profil de uman, pentru ca mate-info nu te prea ajuta in cariera de psiholog. succes

12 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

La orice, dar de preferat e sa te duci pe uman. happy

| ѕოiℓε01 a răspuns:

Stiinte socialebig grin

| Smile94 a răspuns:

Stiinte sociale

| AnnaMariaaa a răspuns:

Stiinte sociale.

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Si la profilul stiinte sociale se studiaza mult psihologia, deci si asta e o optiune. Sper ca te-am ajutat! bye bye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiinte sociale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vreau sa dau la istorie la ce profil trebuie sa intru? asta e id-ul meu : aranamary91 astept raspuns pe mess va rogmult de tot...

| magicianul19 a răspuns:

Stiinte sociale... e foarte usor

| newperson4him a răspuns:

Stiinte socialewinking. Dai si teza intr`a 10 la psihologie. >big grin

| gyovany95 a răspuns:

Offff, nici nu e recomandata filologia pentru psihologie p viitor, ia profilu meu SS, stiinte socio-umane... e mult mai ok si intri si mai usor la psihologie, iar in ce priveste decizia ta, in lumea asta plina de nebuni, putini psihologihappy

| Solothar a răspuns:

Oricare presupun. Facultatea zic eu ca-i mai importanta.

| Gebo166 a răspuns:

Stiinte sociale.tot uman.
sau mate-info la real dar e problema cu informatica.eu una sunt la mate-info si mi se pare putin cam dificila...winking