| butterfly296 a întrebat:

La ce sa ma astept la un consult endocrinologic pentru ovare polichistice? Adica o sa imi ceara sa fac ceva analize si ecografie sau ce altceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci dozările hormonale și să ai și restul de analize la tine pentru evaluarea medicală completă și instituirea unui tratament cât mai corect, după terminarea lui să mai faci analizele pentru a vedea evoluția după medicație.
Sănătate!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă nu ai fost încă la ginecolog şi nu ai făcut o ecografie ovariană/pelvină ( sau una transvaginală ), atunci îţi va da Trimitere la ginecologie ( pentru ecografie ovariană ).
De asemenea, îţi va recomanda analize hormonale pentru a determina dozajul sanguin şi apoi vei primi tratament ( dacă este cazul )...

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.endocrinologie-cluj.ro/......ichistice/

Toate cele bune.