| Bianca777 a întrebat:

La ce varsta apare cancerul oral? Poate sa apara si la 15 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si la 2 luni

| Mariuss134 a răspuns:

Cel mai des apare la persoanele de varsta mijlocie, la 15 ani sunt sanse foarte mici sa ai.

| Antopuff a răspuns:

Nu conteaza varsta daca exista factori favorizanti cum ar fi:

-fumat excesiv
-imunitate scazuta
-alte tipuri de cancer in organism cel oral fiind o metastaza
-istoric de cancer oral in familie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cancer nu te întreabă dacă îl lași sa apară sau nu. Fulgerător apare orice boală.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate sa apara si dupa o zi de la nastere, de ce nu :/
Oricum nu te ajuta cu nimic informatia, adica ce o sa faci? O sa fumezi si o sa bagi in gura tot felul de substante daca ii zic ca nu poti sa faci cancer acum?

| RAY a răspuns:

Cancerul poate apare si un uter, nu are legatura cu varsta dvs, sunt celule care devin independente si creaza mici tumori, in mod normal celule astea sunt distruse dar organismul nu e perfect

| Donsavas a răspuns:

Cu cancer te poti naște, nu e o regula. Cancerul oral apare din cauza igienii precare, a imunitatii scazute, a traumatismelor locale.

| Bianca777 explică (pentru Donsavas):

Cum adica a traumatismelor locale