| maxim789 a întrebat:

La ce varsta se opreste cresterea inaltime la fete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

20 maxim, dar de obicei la 18-19

| RAY a răspuns:

Limita superioară a adolescenţei la băieţi este considerată vârsta de 24 de ani, iar la fete de 21 de ani

Citeste mai mult: adev.ro/pbbfs2

desigur ca nu este ceva sigur, nici macar nu cred ca este adevarat, dat fiind faptul ca fetele au pubertate mai repede, eu nu am vazut persoane care sa creasca dupa 18 ani, hai poate la baieti 1-3 cm maxim, dar sunt cazuri de execptie desigur

| sierra1 a răspuns:

20-24 ani, vezi și aici:
https://adevarul.ro/......index.html

| PinkFlowers a răspuns:

18,19