| SebiAdrian69 a întrebat:

Salut, am sinuzita cronica, am snasa sa scap de operatie sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreabal pe medic el stie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medicul ORL si te lamureste el. Trebuie sa faci o radiografie SAF sau OPT. Acolo se vad sinusurile. Eu am avut nivel de lichid in sinusul stang. Nu puteam scapa fara operatie. In sinusul drept am avut un mucocel. Cu o operatie am fost operat in ambele sinusuri. Super naspa dupa operatie. E ca si cum ti-ar veni menstruatia pe nas.
Depinde ce zice medicul dupa ce vede radiografia. Fara radiografie nu are de unde sa stie ce ai acolo.

| Dandinelle a răspuns:

Intreaba-ti medicul. Daca te gandesti ca ai nevoie de un control mai specializat, mergi si la un alt medic.
In general stiu ca nu e de jucat cu sinuzita cronica din cauza complicatiilor pe care poate sa le produca. Indicat e sa mergi la medic cat mai repede pentru un tratament si consult, daca nu ai fost deja.

| morfeo a răspuns:

Salut