| anonim_4396 a întrebat:

La doua saptamani dupa menstruatie, care imi vine la zi, am avut o usoara sangerare de culoare foarte inchisa, asta vreo patru zile la rand, apoi la un contact sexual, prietenul meu nu s-a mai ferit, iar eu nu folosesc nici un fel de anticonceptionale... Crezand ca este probabil ca eu sa fi ramas insarcinata, mi-am facut un test care a iesit negativ. Este posibil sa nu se vada inca sarcina la un test, daca ciclul meu a intarziat deja aproximativ 4 zile? Ce credeti ca a insemnat acea sangerare de culoare inchisa, care nu mi s-a mai intamplat pana acum, si nici nu sunt racita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| nicky a răspuns:

Testul de sarcina il faci dupa cel putin 7-8 zile de intarziere a cm, cel mai bine dupa 10 zile cu urina de dimineata, in ce priveste singerarea inchisa la culoare ar fi bine sa mergi la un consult medical de specialitate sa afli despre ce este vorba.