| byanca_5508 a întrebat:

La facultatea de medicina cu specialiazare nutritie si dietica se da admitere? daca da, in ce consta aceasta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Da, se da admitere. Banuiesc ca tematica e Biologia din clasa a 11-a (si/sau a 12-a) si eventual chimie. Tematica difera putin de la o facultate la alta. Deci mai multe informatii gasesti pe site-urile facultatilor.