| SaveTheNature a întrebat:

La frig mi se inrosesc mainile foarte tare. Uneori mi se fac si crapaturi care sangereaza usor. Ce pot face pentru a scapa de aceasta problema? Si care este cauza senzibilitatii pielii la frig? ( intrebare pentru un prieten)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Din cate stiu eu e din cauza ca ai o proasta circulatie a sangelui. Multa lume are problema asta iarna.

Cand iesi din casa trebuie sa porti obligatoriu manusi ca sa incalzesti cat de cat mainile. In casa te poti da cu creme speciale pentru piele uscata ca s-o hidrateze, sunt o gramade de tipuri de la mai multe firme.

| axeldavid a răspuns:

Sunt sensibile fiindaca ai circulatia sangelui slaba foloseste niste crema de galbenele si poarta manusi cand iesi afara.

| AdelinGrigorescu a răspuns:

Foloseste galbenele cu propolis.Este o crema foarte densa, care este fabricata de plafar, costa 4.5 lei si are efect cam in 1-2 ore.

| RazvanelStefanel a răspuns:

Crema nivea

| JustM3JustABoy a răspuns:

Ia-ti neutrogena (crema) de la farmacie.
Sper ce te-am ajutat.