| anonim_4396 a întrebat:

La inceput vreau sa precizez ca am 21 de ani si doar azi am aflat cauza durerilor pe care eu le credeam ca simple dureri de cap. Astazi am fost la oftalmolog si dupa cateva controale de rutina am aflat ca o vena de pe albul ochiului drept este intr-adevar foarte dilatata(ingrosata) doar ca dupa ce a exclus alte afectiuni precum : glaucom, hipertensiune, lovitura in zona ochiului mi-a zis ca in cazul meu nu prea exista nici un tratament permanent in afara picaturilor de hidratare si curatire a ochiului. Problema este ca am o durere care se manifesta pe perioade lungi de timp(in diverse perioade pe parcursul anului) sub forma unei tensiuni(tensiunea ochiului fiind buna), durere care am asociat-o mereu cu o simpla durere de cap si despre care abia azi am aflat adevarul. Ce as vrea de fapt sa stiu ar fi daca chiar nu exista sau nu se cunoaste nici un tratament permanent sau exista sub forma unor interventii (operatii). Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, pana nu ai un diagnositic clar nu poti sa capeti nici un tratament, chiar si naturist.
Trebuie sa se stie clar ce este: glaucom, hipertensiune oculara sau lovitura?
Dupa stabilirea diagnosticului poti gasi medicatie sau tratamente naturiste, dar pana atunci, nimeni nu-ti poate prescrie nimic!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu a stiut medicul oftalmolog ce te face sa crezi ca stim noi pe TPU? Mai consulta un specialist