| anonim_4396 a întrebat:

La multi ani tuturor in primul randlaughing deci eu m-am operat de apendicita acum vreo 2 luni bine asta nu e foarte important insa

de cand m-am operat am inceput sa mananc mai mult si m-am ingrasat insa din nefericire, mie mi se pune grasimea pe burta pe abdomen decat in alte parti si asta ma enerveaza si daca stie cineva ce sa mananc sau sa iau pentru un abdomen plat insa fara exercitii ca inca ma mai doare operatia si nu pot face...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Nu e de la ce mananci, e de la organism. Orice operatie in jurul abdomenului duce la adunarea de grasime pe abdomen dupa in timp pentru cateva luni. E normal, se intampla, e un efect negativ la operatia de apendicita care intra in categoria "ce nu-ti zicea lumea".

| SweetChild1 a răspuns:

Și vărul meu a făcut și nu are voie să mănânce orice. Am văzut că mânca mult danone, dar nu știu ce să zic, ar trebui să te sfătuiești cu un doctor despre regimul pe care trebuie să îl ai. El nu trebuie să mănânce orice căci poate mai pățește ceva și iar se operează. Ai grijă să nu te îmbalonezi tare.

| Mariusikul a răspuns:

Punete la ragim la fel am patit si eu...