| anonim_4396 a întrebat:

La noi in Romania, sunt bine dotate sectiile de neurochirurgie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Eu as miza pe orasele universitare unde ai sanse sa gasesti si aparatura performanta si medici compententi: Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara.

5 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Majoritatea da. Însă nu toate. Până la urmă trăim în România, țara unde sunt foarte înapoiați.

| anonim_4396 explică (pentru OnuOnulică):

In ce orase sunt cele mai bine dotate sectii de neurochirurgie?
In functie de ce depinde acordarea de fonduri pentru dotare?

| Porcusorul a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu as miza pe orasele universitare unde ai sanse sa gasesti si aparatura performanta si medici compententi: Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara.

| Idkidk a răspuns:

Unele da, dar să ştii că noi nu trăim în America, ci în România!

| Porcusorul a răspuns:

Unele din ele.

| costy20br a răspuns:

Or fi ele dotate dar tot bani grei trebuie sa dai in caz ca doamne fereste se-ntapla ceva.