| Radandam a întrebat:

La o radiografie de glezna o sa îmi facă poza pe ambele părți ale gleznei? Adică sa vadă toată glezna ma refer, nu?
Ce leziuni se poate vedea la o radiografie de glezna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Pe tine chiar te ingrijorează glezna aia? Atunci, du-te odată si rezolvă-ți situatia, e aiurea să tot intrebi zi de zi aceleasi lucruri și nu faci nimic, doar stai să întrebi pe cei neșcoliți in domeniu și să gandesti negativ. Până la urmă, ajungi și la alt medic, nu numai la ortoped, dacă mai continui in ritmul ăsta. Du-te AZI si fă-ți radiografia aia, si nu mai amâna! Timpul trece de la tine, in defavoarea ta. Până acum, ai fi rezolvat situatia, dacă te ocupai la modul serios. Lasă naibii teoria și pune in practică!

| johnnny123 a răspuns (pentru floresdemayo):

Iti consumi energia degeaba cu radandam. Omul are probleme, dar glezna este cea mai mica dintre ele.

| Alexia1208 a răspuns:

Da, pe ambele părți. Legat de leziuni....fisura, fractura, dacă e mutat osul din loc, dacă ai corp străin in interior