| Radandam a întrebat:

O radiografie la glezna poate evidenția dacă exista vreo problema chiar și mai veche, adică nu o lovitură recenta? Un CT la glezna fără substanță de contrast vede mai bine ca o radiografie osul si posibilele nereguli de la glezna? Păreri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radiografia vede doar oasele si nu formatiuniile cardiovasculare