| EvaTramell a întrebat:

La operatiile de chist ovarian te adoarme? Sau doar local? Joi ma operez si ma va taia. As vrea sa stiu doar local sau ma va adormi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| cyranos124 a răspuns:

Nu sunt cel mai bun in medicina, dar civilizatia a evoluat si cel mai probabil daca este o operatie te v-a adormii cu masca sau cu seringa(Doar o probabilitate de cam 60%)Sper ca ti-am fost de ajutor, inainte sa ma asculti pe mine iti recomand sa consulti medicul de familie sau un medic din orasul tau.

| pisicutzarosie123 a răspuns:

Te adoarme total.Îți face anestezie totală prin perfuzie, îți zic deoarece mama mea a făcut o astfel de operație și așa i-a făcut. Oricum, pregătește-te sufletește pentru dureri mari vreo săptămână.