| anonim_4396 a întrebat:

La sala în afara de spate, trapez, pectorali, umeri, biceps, triceps, antebraț și picioare mai pot lucra ceva grupa de mușchi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ai uitat de lombari si aductori, grupe pe care multi le neglijeaza.

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Cam astea ar fi grupele majore de muschi. Restul sunt grupe minore care se antrenează impreuna cu celelalte.
Aaa, mușchii antebratelor pot fi lucrați.
Ca idee insa, exercitii precum înotul antrenează toata musculatură corpului la un loc.

| JUNNKiE47 a răspuns:

Da, ai sărit peste abdomen, acestea fiind aproximativ singurele grupe ale musculaturii "exterioare".

| anonim_4396 explică (pentru JUNNKiE47):

A da, și piept