| anonim_4396 a întrebat:

La scoala a zis ca ne face triaj, ce inseamna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se va face control sanitar obisnuit.Cei bolnavi vor fi trimisi la doctor.

| krysstal a răspuns:

Aiii..va trimite sigur la abator, va triaza pentru salam, mici, si care.i mai slab il baga la pastrama.

| Jipa95 a răspuns:

A tia inseamna a taia ceva, in cazul tau va da afara un numar de persoane

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil ca o sa va controleze.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica prostii cu prostii si desteptii ci desteptii? nu e bine asa

| MisFit20 a răspuns:

A tria inseamna a reduce, a sorta. Probabil nu invatati sau sunteti obraznici si a spus asa sa va sperie.

| xAnkax a răspuns (pentru MisFit20):

A spus dna asistenta de la cabinet, plus ca noi suntem cea mai cuminte clasa din toata scoala si avem cele mai bune note.

| MisFit20 a răspuns (pentru xAnkax):

Daca a spus asistenta inseamna ca aveti oameni certati cu apa in clasa.

| AdrianDihoricescu a răspuns:

Termenul e medical, în sens real se referă la selecţia pacienţilor pentru tratament, cei cu probleme grave/imediate au întâietate. Probabil ceva controale că doar veniţi din vacanţă happy

| minda23 a răspuns:

In ce context? De obicei a tria inseamna a imparti, a separa, a selecta

| Anonimu161997 a răspuns:

Adica va controleaza daca aveti ceva boli (daca sunteti curati sper ca ai inteles)

| tisulyna1 a răspuns:

Va selectioneaza.

| llaura008 a răspuns:

Adica va selectioneaza.