| anonim_4396 a întrebat:

La ultimul control oftalmologic mi s-a spus ca nu am nevoie de ochelari de vedere, dar, cand imi pun ochelarii prietenului meu (care are dioptrii destul de mari) vad mai bine decat in mod normal. Ce poate insemna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

N-ar strica sa-ti mai faci un control oftalmologic.Si prietenei mele i s-a intamplat la fel, a fost la un medic care i-a spus ca nu mai trebuie sa poarte ochelari, desi ea era convinsa ca are nevoie.In cele din urma, a mai facut un control, sa fie sigura ca nu are nevoie dar celalat medic i-a spus ca are nevoie! Si acum poarta ochelari! Convinge-te ca intr-adevar nu ai nevoie de ochelari chiar daca asta inseamna sa faci vreo 2-3 controale la diferiti medici, si asa vei fi mult mai linistita!

2 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Consulta un alt dr

| Parintele a răspuns:

Pai nu noi ti-am facut ochelariihee hee..Mergi la medic daca iti pui problema asta.