| anonim_4396 a întrebat:

La voi cum se manifesta candida? Ati avut? Pe langa aceste simptome pe care le am, am si aceste pete in zona inghinala care ma mananca, niste pete de o culoare diferita, care prezinta totodata niste bubite tip cosuri, nu stiu cum sa le descriu, care ma mananca si se imflameaza.Pe net nu am gasit nimic cum ca se manifesteaza si prin aceste pete rosii.

Simptomele pe care le am eu la candida sunt : -mancarime(inghinala si a vulvei,a labiilor,dar si sus la clitoris, mai exact de unde incep labiile,)
- imflamatie in zonele de mai sus, dar si la intrare in vagin
-arsuri la contact sexual
-discomfort maxim de obicei, dar si cand port absorbante.
E normal sa se manifeste prin aceste pete pe care le am?
Ps: mi.am administrat ovule inainte cu 2 zile de ciclu,in fiecare seara, insa dupa ce am oprit, aceste pete au inceput sa se extinda, recunosc ca m.am si scarpinat putin.Am folosit si unguent clotrimazol si lomexin insa nu par a da roade. Nu vad nicio schimbare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa i ti faci analizele ai tot pus aceasta intrebare de zeci de ori, nu asta este problema ca intrebi sa nu ma intelegi gresit, dar solutia vindecarii NU o vei gasi pe TPU, nu ai cum, te am intrebat in ce țara esti? Acolo unde esti nu sunt medici? Te chinuiesti singura cu mincarimea aia? Nu o sa grabesti deloc vindecarea scarpinindu te si stind cu dusul pe tine, pune o poza cu bubele acelea poate există un medic pe site care vazindu le te poate ajuta, ca din ceea ce descrii tu este greu sa gasesti tratament, te crede m ca numai poti, dar ajuta ne si tu cu poze cu link.Caută pudra de talc si da te acolo sa calmezi mincarimile, sex ai mai facut? Ce zice prietenul tau vazindu te ca te plîngi de mincarimi, cum te ajută el, sa mearga la farmacie sa caute solutii, sau stă si te scarpină ellaughing

| Freya1 a răspuns:

Si eu am avut simptomele astea si solutia a fostsa schimb lenjeria intima sa cumpar alta si mi-am luat Clotrimazol Atb 10mg/g crema nu iti face nic ti-o da fara prescriptie si e buna si la iritati

| m1dn1gh7 a răspuns:

Buna.
Incearca spalari cu ceaiuri: de salvie, de galbenele, de musetel. In cateva zile ar trebui sa se linisteasca senzatiile neplacute. Absorbantele cu ioni negativi (anioni) sunt benefice in astfel de cazuri, la Kaufland ar trebui sa gasesti. Din cate am vazut in comentariile de mai sus, esti plecata din tara, ai putea incerca totusi daca ai un supermarket prin zona sa cauti. Pentru acea senzatie de usturime, poti pune iaurt pe vata, dar doar iti va calma usturimile.

| anonim_4396 explică (pentru m1dn1gh7):

Salvia mai bine o ardem decat s-o infuzamwinking

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anonim_4396):

As aprecia daca ai fi mai precisa, domnisoara draga. De ce am arde salvie?

| anonim_4396 explică (pentru m1dn1gh7):

Sunt piromana, ard tot ce intalnesc big grin

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce tare. Abia am dormit aseară, am niște "ciori" deasupra, îţi rămân dator vândut dacă te-ai ocupa de coada lor.

| Mirris a răspuns:

Si eu am avut aceleasi simptome in afara de bubitele pe care le mentionezi, am facut o urocultura si din fericire nu am avut infectie(mentionez ca eram insarcinata).Cel mai bine consulta un medic ginecolog. Poate fi mai multe feluri de candida la care se manifesta diferit

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Mirris):

Ea nu este in Romania momentan este in vacanța in strainatate si acolo orice medic daca nu ai asigurari te rupe la bani.