| Gabytza_5389 a întrebat:

Lamaia este buna pentru ten?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nicolelenaa a răspuns:

Este foarte buna.
Usuca cosurile si face pielea mai stralucitoare si mai fina. happy
Storci o lamaie intr-un recipient si o aplici pe fata cu un disc demachant.
O lasi asa timp de 10 minute (te va ustura putin) si dupa aia te dai cu o crema hidratanta.
winking

Succes!

7 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Lamaia iti face fata albahee hee

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Da...oarecum si eu foloseam dar nu prea aveam rezultate
recent am inceput sa folosesc castravete: dau pe fata cam 5 minute:d si ma ajuta

| userimpact a răspuns:

Da, inchide porii. Dar in exces usuca tenul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat dar gasesti pe gyashop.ro produse care pot ajuta tenul tau sa straluceasca de frumusete, cu lamaia insa poti face o limonada de nota 10 laughing

| AdeeLinee a răspuns:

Da! Este buna pentru tenul gras.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Lamaia se poate folosi ca atare pentru tenul normal( nu pentru un ten sensibil sau uscat),curata,purifica si detoxifica tenul. Sau combinata cu alte ingrediente (masca pentru ten) cum ar fi ulei de masline,miere, banana, etc.Gasesti pe google sute de masti ce le poti prepara singurica!

| dumitruanca17 a răspuns:

Asa am auzit si euwinking ca e buna:X
tbx:X:X:X:X:X